“Rio-2016” Olimpiadasında iştirak edəcək Azərbaycan idmançılar - SİYAHI

  • By admin
  • 02 İyun 2016 13:34

 

RIO 2016

 

Gənclər və İdman Nazirliyi bu ilin yayında – 5-21 avqustda Braziliyanın Rio de Janeyro şəhərində keçiriləcək Olimpiya Oyunlarina lisenziya qazanmış Azərbaycan idmançılarının siyahısını açıqlayıb.
Gununsesi.info nazirliyin rəsmi internet saytına istinadən  həmin siyahını təqdim edir:

S/S Soyadı, adı

 

İdman növü və fənni
1. Səlimov Albert Boks (60 kq)
2. Elvin Məmişzadə Boks (52 kq)
3. Pərviz Bağırov Boks (69 kq)
4. Cavid Çələbiyev Boks (56 kq)
5. Lorenzo Sotomayor Boks (64 kq)
6. Abdulkadir Abdullayev Boks (-91 kq)
7. Məhəmmədrəsul Məcidov Boks (+91 kq)
8. Yana Alekseyevna Boks (60 kq)
9. Skidan Hanna Atletika (çəkic tullama)
10. Nazim Babayev Atletika (üç təkanla tullanma)
11. Hayle İbrahimov Atletika (5000 m. məsafəyə qaçış)
12. Aleksandr Aleksandrov/Boris Yotov Akademik avarçəkmə (2000 m. ikinəfərlik qayıq)
13. Valentin Demyanenko Kanoe (200m. birnəfərlik qayıq)
14. İnna Osipenko-Rodomska Kayak (200 m. birnəfərlik qayıq)
15. İnna Osipenko-Rodomska Kayak (500 m. birnəfərlik qayıq)
16. Yure Meqliç Kanoe-slalom  (birnəfərlik qayıq)
17. Elvin Mürsəliyev Yunan-Roma güləşi (75 kq)
18. Rövşən Bayramov Yunan-Roma güləşi (59 kq)
19. Rəsul Cunayev Yunan-Roma güləşi (66 kq)
20. Sabah Şəriəti Yunan-Roma güləşi (130 kq)
21. Saman Təhmasibi Yunan-Roma güləşi (85 kq)
22. Mariya Stadnik Qadın güləşi (48 kq)
23. Anjela Doroqan Qadın güləşi (53 kq)
24. Yuliya Ratkeviç Qadın güləşi (58 kq)
25. Mircəlal Həsənzadə Sərbəst güləş (57 kq)
26. Toğrul Əsgərov Sərbəst güləş (65 kq)
27. Məhəmmədhacı Xatiyev Sərbəst güləş (86 kq)
28. Xetaq Qazyumov Sərbəst güləş (97 kq)
29. Cəmaləddin Məhəmmədov Sərbəst güləş (125 kq)
30. Cəbrayıl Həsənov Sərbəst güləş (74 kq)
31. Marina Durunda Bədii gimnastika
32. Oleq Stepko İdman gimnastikası
33. Petro Paxnyuk İdman gimnastikası
34. Komanda hesabında 4 nəfər Ağır atletika
35. Komanda hesabında 4 nəfər Ağır atletika
36. Komanda hesabında 4 nəfər Ağır atletika
37. Komanda hesabında 4 nəfər Ağır atletika
38. Radik İsayev Taekvondo (+80 kq)
39. Fəridə Əzizova Taekvondo (67 kq)
40. Milad Beigi Harçeqani Taekvondo (-80 kq)
41. Patimat Abakarova Taekvondo (49 kq)
42. Maksim Averin Velosiped (şosse)
43. Olqa İsmayılova Velosiped (keyrin)
44. Olqa İsmayılova Velosiped (sprint)
45. Maksim Şemberev Üzgüçülük (400 metr məsafəyə kompleks üzmə)
46. Maksim Şemberev Üzgüçülük

(1500 met məsafəyə sərbəst üsulla üzmə)

47. Sabina Mikina Qılıncoynatma (sablya)
48. Rostislav Pevtsov Triatlon
49. Olqa Senyuk Kamandan oxatma
50. Ruslan Lunyov Güllə atıcılığı

 

Gununsesi.info