Türk mediasının son xəbərləri -200 ƏSGƏR ƏSİR GÖTÜRÜLÜB

  • By admin
  • 16 İyul 2016 08:09

istanbul-ve-ankara-da-feto-den-darbe-girisimi-8613401_x_6156_300

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl JandarmaKomutanlığına gönderilen yazıda, 15 Temmuz 2016 günü saat 22.30 sıralarında MersinGarnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan’ın İl Emniyet Müdür Vekili Yakup Usta ve Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar’ı arayarak “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke yönetimine el koyduğunu ve kendisinin de ‘Sıkıyönetim Garnizon Komutanı’ olduğunu belirterek Mersin ValisiÖzdemir Çakacak ve kaymakamların gözaltına alınmasına karar verdiğini” belirttiği ifade edildi.

Demirhan’ın suç işlediği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Türk Ceza Kanunun 309. maddesindeki “Anayasayı ihlale teşebbüs ve Türk Ceza Kanunun 312. maddesindeki cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti‘ni ortadan kaldırmaya ve görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen teşebbüs edilmesi nedeniyleMersin Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan ve bununla birlikte bu suçlara iştirak eden tüm kişilerin CMK‘nın 90-91 ve devamı maddeleri gereğince gözaltına alınmasına ve gözaltına alınan kişilerin cumhuriyet başsavcılığında hazır edilmesi rica olunur.”

“GÖRÜLDÜKLERİ YERDE GÖZALTI YAPILACAK”

Bu arada Mersin Valisi Özdemir Çakacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, demokrasiye karşı bir suç işlendiğini vurgulayarak, “Bu demokrasiye karşı işlenmiş suçtur. Görüldükleri yerde gözaltı yapılacaktır. Gereken neyse yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.