Yaşı 70-dən artıq olan deputatlığa namizədlər – Qocalar yenə deputat olacaq? - SİYAHI

  • By arzu
  • 14 Yanvar 2020

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) 2020-ci ilin fevralın 9-a təyin edilmiş parlament seçkilərində qeydə alınmış namizədlərin ilkin siyahısını açıqlayıb. Siyahı namizədlər qeydə alındıqca mütəmadi olaraq yenilənir.

Gununsesi.org məlumat verir ki, Azvision.az-ın MSK-nın saytında yer alan məlumatlar əsasında hazırladığı növbədənkənar seçkilərdə iştirakı irəli sürülən ən yaşlı namizədlərin siyahısını təqdim edir. Siyahıda 83 yaşlı namizədə belə rast gəlmək mümkündür. Namizədlərdən 31 nəfərinin yaşı 70-dən artıqdır. Həmin siyahı:

 

1948- ci il təvəllüdlü Aydın Heydərov (9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi) – Təşəbbüs qrupu

1948- ci il təvəllüdlü Madər Musayev ( 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi) – bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Leyla Kazımova (15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi) – bitərəf

1945- ci il təvəllüdlü Almaz Məmmədova (16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi) – bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü İsa Həbibəyli (2 saylı Şərur seçki dairəsi) – YAP

1949- cu il təvəllüdlü Rəşid Həsənov (21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi) – bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü Eldar İsmayılov ( 23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi) – bitərəf

1940- cı il təvəllüdlü Ziyad Səmədzadə ( 23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi) -bitərəf

1945- ci il təvəllüdlü Eldar İbrahimov ( 4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi) – YAP

1944- ci il təvəllüdlü Zakir Məmmədzadə (25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi) -bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Rafiq İsmayıl ( 26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi) – Müsavat

1947- ci il təvəllüdlü Nizami Təhməzov (27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi) – bitərəf

1945- ci il təvəllüdlü Hüseynbala Mirələmov ( 33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi) – YAP

1949- cu il təvəllüdlü Teyyub Əliyev (34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi) – ATP

1946- cı il təvəllüdlü Mixail Zabelin (34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi) – YAP

1948- ci il təvəllüdlü Şaib Mahmudov (37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi) – bitərəf

1938-ci il təvəllüdlü Oqtay Zeynalov (37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi) – bitərəf

1942- ci il təvəllüdlü Cahangir Əmirov (38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi) – bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü İlham Murtuzayev (51 saylı Qusar seçki dairəsi) – bitərəf

1947- ci il təvəllüdlü Vahid Əhmədov (52 saylı Quba seçki dairəsi) – bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü Zeyqam Hüseynov (56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi) – bitərəf

1947- ci il təvəllüdlü Fəzail Ağamalı (60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi) – AVP

1946- cı il təvəllüdlü Sabir Rüstəmxanlı ( 61 saylı Neftçala seçki dairəsi) – VHP

1947- ci il təvəllüdlü Əhliman Əmiraslanov (65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi) – YAP

1947- ci il təvəllüdlü Hadi Rəcəbli (74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi) – YAP

1948- ci il təvəllüdlü Nəbi Muxtarov (84 saylı Füzuli seçki dairəsi) – bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü Ağasən Hüseynov (87 saylı Ağsu – İsmayıllı seçki dairəsi) – bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Başxanım Abbasova ( 108 saylı Ağstafa seçki dairəsi) – Müsavat

1938-ci il təvəllüdlü Fəttah Heydərov ( 116 saylı Qəbələ seçki dairəsi) – bitərəf

1947- ci il təvəllüdlü Akif Kərimov (116 saylı Qəbələ seçki dairəsi) – bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Vaqif Davud (117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi) – bitərəf

 

Gununsesi.org